Projekt Slipstreaming zamišljen je kao 3D animirana serija koja kombinira elemente video igre, animacije, dokumentarnog filma, talk show-a, vloga i žive izvedbe koristeći motion capture tehnologiju. Bains numériques, u organizaciji CDA (Centre des arts Enghien-les-Bains), dio je šireg programa tzv. francuske kulturne Olimpijade, te se kroz programe međunarodnog simpozija, umjetničkih instalacija, performansa i izložbe, bavio pojmom izvedbe i temama povezanima s ubrzanim napretkom i razvojem digitalnih tehnologija.
Trodnevni međunarodni simpozij bijenala u suorganizaciji s Francuskom nacionalnom agencijom za istraživanje bazirao se na ciljevima i smjernicama Programa Ujedinjenih naroda o održivom razvoju do 2030. godine (Agenda 2030) koji prepoznaje kreativnost kao bitni pokretač održivog urbanog razvoja.

Program simpozija uključivao je 20 panela koji su spojili perspektive znanstvenika, umjetnika i brojnih međunarodnih institucija oko tri velike teme: Digitalno stvaralaštvu u srcu održivog urbanog razvoja; Generativna umjetna inteligencija i umjetničko stvaralaštvo te Mirabil-IA, kako umjetna inteligencija transformira stvaralaštvo.
Barbara Matijević i Giuseppe Chico svoj su prototip projekta Slipstreaming predstavili 13. lipnja u Auditorium des Thermes u Enghien-les-Bainsu u sklopu panela pod nazivom Živa izvedba i digitalna kreacija: prema novim virtualnim scenskim prostorima.
Panel se fokusirao na načine na koje tehnologija redefinira scensko iskustvo diversifikacijom publike i prostora za izvođenje. U prvom dijelu prezentacije, umjetnici su predstavili svoj dosadašnji opus koji još od 2008. kombinira živu izvedbu s digitalnom kulturom unutar kazališnog konteksta. Zatim su prezentirali projekt Slipstreaming, koji, iako se i dalje bazira na živoj izvedbi, predstavlja iskorak u druge medije, te izazove s kojima se suočavaju na produkcijskom i umjetničkom planu. Tijekom prezentacije, publika je imala priliku vidjeti prve snimke testova prototipa projekta snimljene u motion capture studiju Digital Kinetics u Zagrebu.

Na simpoziju je sudjelovalo preko 45 govornika – znanstvenika, umjetnika i ravnatelja institucija – iz Belgije, Brazila, Francuske, Hrvatske, Japana, Južne Koreje, Kanade, SAD-a, Slovačke, Srbije i Španjolske, te predstavnici 17 UNESCO-vih kreativnih gradova u području digitalne umjetnosti: Austin (SAD), Caen (Francuska), Campina Grande (Brazil), Casablanca (Maroko), Changsha (Kina), Dakar (Senegal), Gwangju (Južna Koreja), Hamar (Norveška), Carlsruhe (Njemačka), Košice (Slovačka), Modena (Italija), Namur (Belgija), Novi Sad (Srbija), Oulu (Finska), Tbilisi (Gruzija), Viborg (Danska) i York (Engleska).
Prezentacija je dio umjetničkog istraživanja pod nazivom Slipstreaming prototip koje se realizira u koprodukciji Umjetničke organizacije Omnibus iz Zagreba i francuske organizacije Premier Stratagème uz potporu Zaklade Kultura nova, Grada Zagreba, Ministarstva kulture i medija RH, Francuskog Nacionalnog centra za film (CNC) te Francuskog nacionalnog ureda za diseminaciju suvremene izvedbene umjetnosti (ONDA) u okviru programa Écran vivant.